Aktuality

Cokoli nás zaujalo, stalo se nám a nebo plánujeme. Zajímavé postřehy a novinky, říkáme jim aktuality. Aktuální dění v naší prodejně virtuální. To jsou příspěvky v této kategorii.

INFORMACE K NÁKUPU - SEZNAMTE SE

Jsme virtuální obchod svítidel. Provozuje ho Dagmar Toušková IČO: 62950924 a platí v něm obchodní podmínky a pravidla o ochraně osobních dat.

Pokud u nás zboží zakoupíte a zjistíte, si ho nechat nemůžete, lze odstoupit od smlouvy do 14 dní - postup odstoupení od smlouvy 

Reklamace na zboží, které přišlo rozbité nebo nefunkční, postup pro reklamování zboží.

Z našich stránek není povoleno používat fotografie a texty ke komerci bez našeho svolení.

Vždy vítáme komunikaci a můžete se s námi o postupu poradit denně od 9:00 - 16:00 hod na telefonu 315 315 916 kromě čtvrtka,

na e-mailu info@pikomal.com bez omezení.

Výstava svítidel v Miláně

 

Těšíme se, že na výstavě najdeme plno inspirace a tu vložíme do našeho obchodu .... s kým se tam potkáme?

FERROLUCE ITALIA

GLS PARCEL a jak to šlape?

Přidali jsme novou službu přepravy a výdeje zboží k vám.

GLS PARCEL ...Co byste měli vědět, než ji vyberete.

Funguje to tak, že kurýr GLS vyzvedne balík u nás a veze ho na adresu svého smluvního partnera. U něj si můžete zásilku sami vyzvednout v čas, který se hodí i vám. Určitě dobrá volba v případě, že se ještě pohybujete jinde než doma a po cestě domů si ho třeba vyzvedenete. Každý nemá možnost čekat na kurýra na jedné adrese a to dopoledne nebo během odpoledne.

Ale aby služba byla službou přínosnou, určitě nejdřív prozkoumejte mapu výdejních míst, zda je tam takové, které se vám hodí. Najdete ji na

http://help.gls-czech.cz/cs/maps     

Když napíšete do poznámky v objednávce, kam jste to vybrali a kam to teda bude, tak tu dopravu tak objednáme. Ale žádný strach. Když tam nic nenajdeme napsané, budeme vám volat, abychom to upřesnili.

Tak uvidíme, zda se tato služba zalíbí i vám....

 hezké dny přeje tým obchod-svitidla.cz

Svítidla SEARCHLIGHT nový eshop

Zdravím všechny,

s potěšením mohu oznámit, že jsme spustili zcela nový eshop obchod-svítidla.

Hlavním sortimentem jsou svítidla značky Searchlight. Anglický výrobce svítidel je stále rodinnou firmou. Jeho rozhodnutí expandovat mimo královský ostrov umožňuje prodej těchto výrobků i u nás. Pokud se někomu tato svítidla zdají stejná jako ostatní, nutno upozornit, že druhý pohled mnohdy odhalí řešení detailů po "anglicku", tím jsou svítidla značně originální. Právě proto se náš web zaměřuje na co nejucelenější informace o konkrétních produktech, aby spokojenost s nákupem byla co největší a tím se potvrdilo, že Searchlight je správná volba.

Do nabídky zahrneme svítidla i dalších známých evropských výrobců vynikající v oblasti designu nejen pro Vaše bydlení, ale i pro penziony a hotely, které chtějí docílit pro své zákazníky rodinné, útulné, příjemné prostředí.

Náš tým je připraven pomoci Vám s výběrem svítidel, zajistit Vám informace, které Vás o našich svítidlech zajímají a nenašli jste je u nás na stránkách. Můžeme doporučit pro Vaši oblast odborného poradce svítidel, stejně tak doporučit nebo zajistit odbornou montáž. Naše práce nás baví a věříme, že se nám podaří i Vás zařadit mezi naše spokojené zákazníky....

Trochu zaktualizuji tento článek a uvedu, že byl napsán 1.5.2014 a zdá se mi, že čas utekl až příliš rychle. Přinesl nám krásné změny a další výzvy, které nešlo odmítnout. V letošním roce přešel tento obchod pod firmu FOS svítidla Česká republika s.r.o. a dostal novou podobu. Děkujeme všem našim zákazníkům a dodavatelům, že při nás stojí a že díky jejich podpoře a výzvám neustále rosteme. Těšíme se vaší přízni, děkujeme za krásné e-maily a sms. Vy jste ti zákazníci, kteří jsou pro nás důkazem, že naše práce má smysl.

hezký den všem Dagmar

A CO VLASTNĚ CHCETE? A máte na to papír?

V poslední době otázka, co na mě číhá na každém kroku a smysl se nabízí v mnoha variantách. Byla jsem svědkem rozhovoru, který jsem nemohla jen tak dostat z hlavy a hodně dlouho jsem o něm ještě přemýšlela.


Mladý pár si vybíral svítidla. Dokončovali rekonstrukci bytu a elektrikář je poslal do obchodu, aby si vybrali svítidla, protože už byl ten správný čas nějaká montovat. A tak se procházejí po obchodě a zhruba si tak říkají, co by to mohlo být. A evidentně se nemohou shodnout na názoru. Mladík to vidí z pohledu LED zdrojů, „ hlavně aby se to dalo měnit a aby se ušetřilo za elektriku“, mladá paní by zase ráda něco hezkého, co by se hodilo nad stůl a do obýváku a otázka úspor je pro ni trochu vzdálenější. A to mají ještě řešit chodbu, schodiště a předsíň. A tak chodí a chodí a dohadují se už docela nahlas a nechybí ani emoce. Pak do toho vstoupil prodavač a začal se logicky vyptávat na jejich představu, co kam jak potřebují, jak velkou mají místnost a jakou vůbec mají myšlenku. Zjistilo se, že vlastně ještě úplně nevědí, jak se dohodli, že se v tolika možnostech nabídky neorientují a že jsou pod tlakem jak časovým tak finančním. A postupně přeskakovali od jednoho typu svítidel ke druhému, až ztratili přehled, jaké svítidlo pro kterou místnost potřebují. A nakonec to končilo slovy. „Já bych si na vašem místě koupil toto svítidlo. Má to, to, to a lidi ho hodně kupujou“ A tak ten mladý pár, ona trochu s podlomeným hlasem, odcházel s jakýmsi kompromisem, o kterém ani sami nevědí, jak doma dopadne po instalaci.


Možná netypický příběh. Možná jsem měla štěstí na atypickou rodinu. Možná ne.


A tak se mi spustil myšlenkový pochod, KDY vlastně je ten správný čas zajímat se o svítidla? Mnoho světelných poradců říká, že ještě před elektroinstalací. Pokud máte někoho, kdo se tím rád zabývá a chce vám podle plánu udělat návrh, kde co bude a kde jak co osvětlíte, zůstává otázkou, jak moc se to po půl roce změní a jak moc zůstane z původního návrhu ještě aktuální. Navíc otázky nad plánkem mohou být dost abstraktní a představit si něco nového v novém prostředí může být dost obtížné.


A co to vzít z jiného konce?


Co se nad tím zamyslet u sebe doma? Kde jinde si promyslet v klidu, co vlastně chci? Místnost bude větší nebo menší a s velkou pravděpodobností to bude opět obdélník nebo čtverec. Jen je třeba se zorientovat, kde budou jaké dveře a kam vedou. Když jdu po tmě, zda potřebuji rozsvítit a kde budu hledat ten vypínač. Kudy půjdu přes tu místnost a kam. Kde budu sedět, kde budu ležet, kde budu jíst, jaké rituály budu doma dělat, jak se tam chci cítit, kde budu potřebovat určitě víc vidět a proč. Vyzkoušet si nanečisto pohyby, které budu s velkou pravděpodobností dělat. A najednou to úplně vidím. Aha! Tady bude potřeba zásuvka. Tady bude stát lampa, tady bude vypínač na svítidlo v chodbě na dvůr, a tady budu pracovat u počítače. A tady by se mi líbilo něco malého svítit na stěně, protože tu nebude moc místa.

A tyto poznatky DÁT NA PAPÍR. K tomu nábytek, koberec, barvy stěn. Můžou to být malůvky, poznámky, celý sešit snu, cokoli, dle čeho dokážu vyvolat ten pocit, že už tam v tom bydlím, že tam už jsem a přesně toto dělám, a proto přesně vím, co potřebuji.


A co potom?

Podívat se na nějaké inspirace, tím se představa zformuje do jasného obrazu a to po stránce dostupnosti, možností výrobků a i té finanční.
I sebelepší odborníci potřebují znát vaši představu, aby ji dokázali zhmotnit. Podle ní, aby mohli vybrat výseč nabídky, která by jí odpovídala. Pro osobní dobrý pocit je důležité, aby realizace u vás doma odpovídala vaší, a ne jejich představě. A neustupujte. Kdo hledá, ten najde a to je stará pravda.

Hodně dobrého pocitu přeje Dagmar Toušková