AKRYLOVÁ ELEGANCE

Akrylová elegance přichází na řadu vždycky, když hledáme efektivní výsledek v interiéru a cenu, kterou za ní můžeme dát. Vzhledově naprosto vyhovující, cenově příjemné.

 

Žádný styl nevyžaduje, aby byl pojmenován, dodržován přesnými znaky a nevyžaduje ani, že čím více poznávacích znamení, tím lépe. A už vůbec nevyžaduje, aby byl všude napsán na každém hrnečku, obrázku nebo svítidle. Tady to klidně pojmenujem kýč.

Pro obdivovatele křišťálu je to stejné jako pro ženu, která touží nosit vysoké kozačky. Když se jí do nich lýtka nevejdou, nebudou jí sedět, tedy slušet. Má samozřejmě několik možností. Smířit se s tím a zkusit najít jiné řešení, nebo jít na plastiku lýtek a dávat tak velmi vysokou cenu.

Pravé křišťálové svítidlo potřebuje velký prostor. To není jen o výšce stropu. Je to o velikosti místnosti, je to o celém stylu domu, je to o celém stylu části města, ve kterém se dům nachází. Pak je to pravé a sluší to. A to je styl.

Akrylová elegance je jako krajka v kanadách a maskáčích. Je zajímavá. Ví se, že není pravá a také se ví, že je to styl, který láká a je zajímavý. A ten sluší moc. Akryl není sklo. Je to druh umělé hmoty. Je pěkně zpracovaný a rozhodně si nehraje na pravý křišťál.