BODOVKY

Bodovky jsou skvělé do místnosti, která potřebuje oživit "ducha interiéru". Jsou kovové, v teplém odstínu mosazi, v chladném odstínu niklu a nebo v barvách bíla a černá. Bývají kombinované s prvky, které nejsou až příliš usedlé. Tím je vyjádřeno vynikající moderní pojetí rustikálního stylu, industriálního a neo funkcionalistického.

Bodovky mají pohyblivé reflektory a mohou se natáčet do stran, nahoru a dolů. Dlouhá lišta může posvítit nejen do vestavné skříně, ale i na kuchyňský stůl, pokud je nad ním nízký strop. Samostatné reflektory jsou opatřeny vypínačem přímo na svítidle, jsou předurčeny k použití na místo stolní lampičky.

Do svítidla patří světelný zdroj s paticí GU10 a může být jak halogenový, tak LED. Výhodou této patice je, že se zdroj zapustí až do svítidla a nevykukuje. Po nasměrování svítí jen kam má. A to je přesně to, co má takové svítidlo dělat.

Bodovky v antické mosazi budou slušet k dřevěnému nábytku, masivnímu stolu i k bílé jednoduché kuchyňské lince. Vnáší do bytu osobitost a teplou lehkost, nezalekne se ani industriálních prvků. Tyto svítidla od anglického výrobce Searchlight jsou pěkná jak stylem tak provedením.

antická mosaz 

Bodovky v kovu s povrchovou úpravou nikl mat nebo broušené stříbro. Současná klasika do barevných interiérů, které se můžou doladit do chladnějších odstínů, případně se dřevem. 

Bodovka nikl mat  

Bodovky v černé barvě, ty považuji za malé šperky v místnosti. Černé drobné doplňky totiž dodají místnosti šmrnc.

černá bodovka