Objednávky do Itálie FANEUROPE budeme řešit až od 26.8. po ukončení jejich celozávodní dovolené.

DOTYKOVÉ LAMPIČKY

Dotykové lampičky jsou opravdoví noční kamarádi pro večerní posvícení. Stačí ji jen po tmě nahmátnout a už lehce svítíme. To ale není úplně všechno, ta věc má ještě další pozadí.

 

Aby se lampička dotykem nejen rozsvítila a zhasla, ale i postupně navyšovala intenzitu, tedy se stmívala, je nutné použít starý známý halogenový zdroj. Pak by se řeklo, že je to jasné. A kde je to další pozadí.

Do lampičky dávat stmívatelnou LED, to znamená nejen mísit technologie, kdy nám stmívání nebude vůbec fungovat, ale také (a to bereme z dnešního úhlu pohledu roku 2019) si do noční tmy svítíme světlem s výraznější modrou složkou světla, než má právě halogen. A modrá složka světla začíná být pohledem odborníků něco, co nám ovlivňuje aktivitu, tedy se nám bude usínat možná o trochu hůř, než když máme kolem sebe světlo spektra ohně. 

Dotykové lampičky s halogenovým zdrojem nemají tak nízkou spotřebu jako LED zdroj, to je pravda, ale je to opravdu to jediné kritérium, dle kterého se dnes řídíme při nákupu svítidel, kamarádů?