stojací lampy

Při výběru stojací lampy na to můžeme jít ze dvou stran. Když si představím, že vidím stojící lampu někde u křesla nebo gauče a mám za ní ještě prostor, aby vynikla v kontrastu se zdí, je z toho rázem krásný kus nábytku. Nejvíce si takovou stojačku ocením večer. Pěkně měkké křeslo láká k usazení a hovění si při světle z takové lampy, co stojí hned vedle.

Tou druhou stranou může být, že místnost má vyvedený uprostřed jeden kabel a prostě se nám nechce kvůli osvětlení překopávat drážky ve stropu nebo na zdi. Stojací lampa může při problému s nedostatečným osvětlením prostoru významně pomoci.

Jako bonus znám případy, kdy je interiér skoro hotov, ale jsou zde prázdná místa v rohu nebo ve výklenku. Když už je takové místo a je v dosahu zásuvka, rozhodně bych volila pěknou stojačku naladěnou na strunu atmosféry v interiéru, než dekorace sušených kytek nebo březových kmínků. Při vstupu do místnosti, pokud chcete od něčeho odvést pozornost, málo co to umí tak, jako tvarem nápadná rozsvícená stojací lampa. Ta na sebe strhne první pohled a zapůsobí jako příjemně překvapující dojem z ucelenosti. Tímto detailem se zvláštně pozorovatel naladí. "Tyjo, to je pěkná lampa." a pak se teprve rozhlíží dál po místnosti.

Výhodou stojacích lamp je, že se dají dobře do interiéru umístit, mohou se bez problémů přenášet a stále mohou putovat z místa na místo, až dokud neomrzí. Samotná instalace je celkem jednoduchá, pokud se postaví na své místo a zastrčí se vidlice do zásuvky. Nemusí se nic vrtat ani sekat. A také k tomu většinou nikoho nepotřebujete.

Nevýhodou je, že jsou to většinou na přepravu objemné a těžké krabice nebo se zásilka skládá z více kusů. Těžítko, noha a stínidlo klidně každé zvlášť. A pokud přijede v malé krabici, pak je uvnitř jistě rozložená a vyskládaná tak, aby zabrala v přepravním balení co nejméně místa. Sestavit takovou lampu už chce chvilku času a klidu, aby se všechno sešroubovalo a společně s kabelem naštelovalo správně. Teprve pak se dá zjistit, zda je v pořádku a zda nemá vadu. A proto je odesílatel ani výrobce většinou nesestavuje a nezkouší. Je hodně těžké ji potom zpátky zabalit do krabice tak, aby se nepoškodila přepravou. A také aby se demontáží nepoškodil kov. Umí to být v ruce jako živé.

Existuje obrovské množství různých druhů stojacích lamp. Jen co se týká typů. Pak způsobem ovládání vypínače, pak typ LED versus halogen a pak ještě obrovská paleta barev a tvarů. A tím se postupně tady budu zabývat.

Stojací lampy do oblouku

Stojací lampy s těžkým podstavcem a tvarem do oblouku jsou krásným designovým prvkem do vašeho interiéru.

stojací lampa s tvarem do oblouku měděná stojací lampa do oblouku 

 

1 položek celkem