Jak si vybíráte svítidla?

Pokud už jste si nějaké svítidlo někdy koupili, možná si ještě vybavíte, co vás k tomu vedlo. Byla to akutní potřeba řešit osvětlením tmavý kout, který vám bránil v tom dobře na něco vidět? Nebo naopak bylo zbytečné použít "velké světlo" při práci na něčem malém. A co když se vám svítidlo prostě jen líbilo a trochu jste si lámali hlavu, kam ho použít. A možná to stálo i za trochu sekání do zdi, když se nenacházel kabel zrovna tam, kde byl potřeba. A nebo dokonce jste jen vyměnili jedno staré a nedostatečné za druhé nové. Všechny důvody jsou správné. Pokud se tím vyřešilo to, co se vyřešit mělo.

Ve všech těchto případech je pravděpodobné vybrat si svítidlo převážně dobře. Týká se totiž hlavně praktického hlediska a to je velmi individuální. K tomu se můžete u prodávajícího dopracovat správnými otázkami a tak zjistíte, zda právě takové svítidlo potřebujete nebo ne. Čtete dobře. Zda takové potřebujete nebo ne. Všechno se v takových případech dá řešit i docela rychle.

Možná jste ale v situaci, že plánujete větší rekonstrukci a nebo stavbu domu. A tady se na chvilku zastavme. Tady je totiž velká příležitost naplánovat si vše předem a to nejen tak, aby to bylo praktické, ale aby to bylo také stylové. Rozdíl je v tom, že plán rodinného interiéru udělaný předem, který koncepčně řeší všechny potřeby rodinných příslušníků v jedné domácnosti, dokáže vytěžit úplné maximum nejen z prostoru, stylu, rozložení osvětlení, tedy i úspoře energie, ale značně i v rozpočtu. A tady se projevuje velká pravda. Každý projekt, který je vytvořen a dokončen, je brán jako záměr. Má myšlenku, hloubku, duši, kouzlo, ducha. Je propracován, konzultován s odborníky, promyšlen a pokud je takto realizován, uspokojení je obrovské. Vyzkoušeli jste něco takového? 

Pokud máte zájem o takový svůj projekt a chcete ho konzultovat, přemýšlet o něm, pracovat si na svém vysněném interiéru, pak mějte na mysli, že svítidla se musí plánovat mezi prvními kroky. Mnohé záměry totiž končí narážením na omezení, že nám v takřka hotovém interiéru úplně chybí pro takový záměr elektrické vedení a vypínače.