Vesnický styl

 

Pod vesnickým stylem si představuji hodně různých variant, které lze spolu jen obtížně kombinovat. Jako první je potřeba si jasně určit, co má tento styl v mém případě vyjadřovat. Protože úplně jiný styl je mlýn na řece Sázavě a úplně jiný styl je slovácký domeček v Lanžhotě. Úplně jiný styl je aktivní hospodářské stavení a úplně jiný styl je zrekonstruovaná stodola, která slouží jako ateliér. Úplně jiný styl je vejminek na vesnici pro staré rodiče a úplně jiný styl je roubenka. Jiný styl je srub a jiný styl je vesnická chalupa na víkendy. A podle toho se vyvíjí úplně všechno a svítidla taky.


lustr na trámový strop

 

Krásná svítidla s typickými prvky chalupaření a styl našich babiček. Vyniknou nejlépe u kanafasu, buchet a nádobí, které se nedává do myčky. Jsou to svítidla pro atmosféru blízkého spojení s tradicí, přírodou a hlubokou tmou. Typické jsou petrolejky, krajková svítidla a kuchyňské sukně.

 

hnědá závěs

kovové svítidlo i-kora-S1 I-SANDIEGI-S20 sukně 


 petrolejka do chalupy petrolejka do chalupy petrolejka klasika do chalupy 

 


Do horské chalupy na malé vesnici, která se využívá k bydlení po celý rok, bude nad jídelní stůl v kuchyni perfektní sukně. Je to svítidlo, které dobře svítí a když je zhasnuté, nepřekáží tím, že by na sebe strhávala pozornost. Prostě zapadne a nepřekáží ani ve výhledu po místnosti. Je lepší pověsit ji výš, než je úroveň očí. V těchto staveních je většinou jídelní stůl součástí kuchyně a děje se na něm úplně všechno. Tato svítidla mají převážně malý průměr, počítejme s 20-30cm.

ODKAZ: → bílá sukně závěsné svítidlo ,

sukně nad jídelní stůl

 

Srub někde v lesích s prvky propracovaného dřeva lehce snesou nejen propracovanou výšivku, která působí romanticky stroze, ale i propracované svítidlo v kovu se sklem s bublinkami. Jsou to lucerny jsou inspirované ze svítidel používaných v místech, kde se lovily a zpracovávaly ryby. Kolekce Fisherman.

ODKAZ:  → Kolekce Fisherman v obchodě

srub a lov