Světlo do rohu - Svítidlo do rohu zdí

Někdy je potřeba řešit světlo v místnosti tak, že se přivede kabel přímo do rohu dvou zdí. když hledáme svítidlo, které by tam pasovalo, zjistíme, že na trhu těchto svítidel není příliš veliký výběr. Všechno záleží na tom, jak to řeší projektant. Z vlastní zkušenosti vím, že v naší republice je to jev velmi častý a rohová svítidla tedy držíme skladem

Máme na výběr dva tvary. Jeden je vlastně ve výsledku pruh, horní část je otevřená a ve spodní části je sklo. Druhé svítidlo je taková miska, která je otevřená jenom nahoře. Sádrovky mám ráda, sice jsou trochu náchylnější při instalaci a mohla by se taková svítidla rozbít, na druhou stranu je lze prakticky libovolně natírat barvou na omítky. A v tom shledávám největší výhodu. Můžou být velmi výrazná nebo absolutně nenápadná.

Rohové svítidlo  rohové svítidlo

 

  Santorini

  Tato rohová svítidla mají patici pro zdroj E14 na jednu žárovku. Vyzkoušela jsem, že se do něj vejde tvar svíčky. Žárovku je nutné dokoupit, výrobce ji do balení nedává.

Ta sádra není úplně křehká, že by se při sebemenším úderu rozlomila. Je něčím ještě zpevněná, ale jistou dávku opatrnosti to určitě vyžaduje.

LEDLAM 30329 6W 4100K E27 na obchod svitidla
LED - neutrální bílá
89 Kč

Žárovka LED neutrální bílá (denní světlo) příkon 6W patice E27

30329
1 položek celkem