SEARCHLIGHT

Searchlight Electric Ltd z Manchesteru je výrobce svítidel s tradicí více než 70let. Jedná se o rodinnou firmu a své postavení v Anglii v oblasti bytového osvětlení má velmi silné.

Svítidla májí anglický nápad a jsou často inspirována nejen pevnou průmyslovou tradicí, ale prvky z cizích krajin exotického původu ze svých dávných kolonií. 

Často je netypické spojení typů materiálu a barev, stejně tak tvarů. A to je tak typicky anglické. Nebojí se spojení antické mosazi a křišťálu, nebojí se tvarů. Jejich opracování je surové, ale efektní, stejně jako je celá atmosféra surových doků u vodního kanálu v Manchesteru. Je z toho cítit hodně nápadu, práce, myšlenky a přiznaných materiálů, které mají především fungovat. Časté interiéry jsou s prvky cihla, velká okna, lofty, kovová schodiště, beton, pytle, nýtované ocelové prvky nosníků. Mísí se tu historie a nadčasová moderna plná skleněných prvků.

Naopak inspirace dobou královny Viktorie přináší svítidla tradiční s historickým nádechem doby, která ovlivnila většinu tehdejšího světa. Doba plná elegantních doplňků a okrášlených všedních věcí. Doba plná ušlechtilých myšlenek a ponurá atmosféra městských ulic je nahrazována zdobenými interiéry v bohatém stylu.

Nechte se inspirovat těmito svítidly. Velmi zajímavé je sledovat anglické filmy a jejich interiéry. Budou vám tak povědomé.

 

Žádné produkty značky SEARCHLIGHT nebyly nalezeny...